Wycieczka na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, lecz też w celach turystycznych. Dzisiaj coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił w końcu do łask. Ten czarujący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również Wycieczki do Lwowa. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, dobrą kuchnią i niezwykle, lecz to wybitnie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, czasami nawet kilkanaście godzin. Wynika to z gigantycznego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Niewątpliwie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są nadzwyczaj pokrewne, wystarczy ich jedynie słusznie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, cudowna kuchni i mnóstwo inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczkidolwowa.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*