The Sims – niezwykłość rozrywki

Wszyscy,którzy są zapaleńcamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta słynnajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane,dlatego, że gra ta niejednokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak w zasadzie nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważnejest wobec tego to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednakże bezsprzeczniemożemy wprowadzić do grytotalnieoryginalnych Simów, znowuż przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onabowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grębardzointeresującą oraz wciągającą. Wszelkiekonstruowane przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildItCheats.

Szablon niekończącej się grykomputerowej był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takkolosalnej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*