SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami różnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to skomplikowane, właśnie dlatego, iż gra ta wielokrotnie dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta nigdy tak rzeczywiście nie miała jasno i precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezwykle wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta tak naprawdę może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Istotne jest wobec tego to, żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na jedzenie poszczególnych pokarmów. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, niemniej jednak bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry całkowicie oryginalnych Simów, ponownie przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niezwykle ciekawą oraz wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymi obiektami – sprawdź również SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w takim razie pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*